Vadercentrum door naar volgende ronde Appeltjes van Oranje

12 June 2023, 15:46 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Vadercentrum Adam (Facebook)

Het Vadercentrum Adam in Laak is door naar de volgende ronde in de strijd om een Appeltje van Oranje. Deze onderscheidingen worden elk jaar door het Oranje Fonds toegekend aan drie sociale projecten die op succesvolle wijze verschillende groepen mensen verbinden en ervoor zorgen dat zij weer meedoen in de samenleving. Het thema van 2023 is Bruggenbouwers in de buurt.

Het Vadercentrum bestaat sinds 2000 en is vooral bedoeld voor mannen vanaf 18 jaar van alle culturen uit het stadsdeel Laak. Men kan er terecht voor een kopje koffie en een praatje, maar bijvoorbeeld ook voor een internetcursus, taalonderwijs of een debat over opvoeding.

In de ontmoetingsruimte zijn vrouwen op alle tijden trouwens ook gewoon welkom. Het cursus- en activiteitenaanbod is echter speciaal gericht op de mannen, alhoewel er steeds vaker activiteiten zijn waaraan vrouwen deelnemen.

Tekst gaat door onder foto.

Paleis Noordeinde

Op 31 mei ging de Stemtiendaagse voor de Appeltjes van Oranje van start en kon iedereen een stem uitbrengen op het favoriete initiatief. Het Vadercentrum wist 1352 stemmen binnen te halen en eindigde daarmee op de zevende plaats. Het project wordt nu door het Oranje Fonds uitgenodigd voor een pitchdag op zaterdag 17 juni, waar ze hun initiatief kunnen toelichten. Tien initiatieven worden dan genomineerd voor de eindstrijd. In september 2023 kiest het bestuur van het Oranje Fonds de drie winnaars.

Op 4 oktober vindt de uitreiking plaats in Paleis Noordeinde in Den Haag. Die dag ontvangen Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima vertegenwoordigers van de genomineerde projecten. De prijs, voor elk van de drie winnaars, bestaat uit een bronzen beeldje dat is ontworpen en gemaakt door Prinses Beatrix en een geldbedrag van 25.000 euro.